NÚKIB pořádá již šestý ročník konference CyberCon Brno 2020.
Událost proběhne 16. - 17. 9. 2020 již tradičně v prostorách Univerzitního kina Scala v Brně. Konference je pořádána ve spolupráci se studentským spolkem Security Outlines.

A je to tady: Právě jsme spustili registraci na letošní CyberCon. Registrovat se můžete pomocí přiloženého odkazu, tak neváhejte, kapacita je omezená. Těšíme se na Vás!

https://www.eventbrite.ca/e/cybercon-brno-2020-tickets-111097232814

Program conference budeme tradičně zveřejňovat začátkem září, řečníky Vám budeme průběžně představovat na stránkách této události.

V rámci conference proběhnou také dva workshopy.
Prvním z nich Vás provede Ivana Týčová a Petr Novotný z NÚKIB a bude probíhat 16.9.2020 v čase 9:35-10:50.

Společnost Diviš Energy je jednou z nejvýznamnějších energetických společností. Její obrat se pohybuje v desítkách miliard korun a podílí se i na aplikovaném výzkumu v oblasti chytrých sítí. S takto stabilní a dobře zabezpečenou firmou nemůže snad nic otřást. Nebo tomu tak úplně není?
Chcete se vžít do role představitelů fiktivní společnosti, která právě čelí závažným kybernetickým útokům?
Přihlaste se na simulaci, kterou pro Vás připravil Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost. Můžete se jí zúčastnit bez ohledu na Vaše technické znalosti.

Druhý workshop nese název "Najdi si svého útočníka". Cvičení proběhne druhý den konference, 17.9.2020 od 9:30 do 12:30. Kapacita je omezená na 16 lidí a čtyři náhradníky.
Síťový monitoring je nejrychlejší a často také první způsob, jak detekovat škodlivou aktivitu ve vaší organizaci. Jak v obrovském balíku dat najít co potřebuji? Účastníci si vyzkouší práci se základními nástroji pro síťovou forenzní analýzu a identifikaci škodlivého provozu. Hint: Několik gigabajtů dat v souboru .pcap ve Wiresharku neotevřete.

Na oba workshopy se můžete přihlásit přes mail cyberconbrno@gmail.com. S sebou je nutné mít vlastní počítač.

Bližší informace k události najdete i na Facebooku, kde budou postupně zveřejňovány bližší informace.
https://www.facebook.com/events/198709674868000/